Будьте обережні. Топ 10 типових помилок водіїв

За роки навчання водінню автомобіля можна помітити основні помилки, які стають причинами неприємностей на дорозі.

Часто після чергової ДТП можна почути подібне:

«Він з'явився нізвідки!»
«Це він не дивився на дорогу!»
«Я не помітив, що вона під'їхала!»

Інколи це має справедливе підгрунтя, проте зачасту, замість того, щоб знайти корінь проблеми, водії шукають винних. При подібних обставинах варто запитати себе: це дійсно його провини? Або, можливо, я недбало поводився на дорозі?

Для того, щоб загострити вашу увагу на цих питаннях пропонуємо топ 10 водійських помилок:

1.  Неправильні повороти. Для здійснення повороту на право мало перелаштуватися в праву полосу, потрібно зайняти крайнє праве положення. Тоді між вами і тротуаром ніхто не зможе проїхати, що попередить можливе виникнення ДТП.

2. Відсутність ременя безпеки. Цей інструмент, який багато хто відкидає, насправді, може врятувати від тяжких наслідків у аварії. І навіть якщо ви неперевершений водій, неприємність завжди може трапитись не з вашої вини, тоді єдиною помилкою, яка може вартувати життя буде відсутність ременя безпеки.

3. Спущені шини. Оскільки ваше основне знаряддя на дорозі — колеса, вони завжди мають бути накачаними. Високий тиск в шинах важливий для безпеки та ефективності руху. Регулярно перевіряйте стан гуми.

4. Не дотримання дистанції. Деякі водії не слідкують за рухом інших транспортних засобів та не зберігають безпечну відстань. Через це трапляються зіткнення.

5. Надмірний азарт. Водій може захопитись та не помітити, що йому важко реагувати на деякі дорожні небезпеки.

6. Перевищення швидкості. Класика жанру, проте саме це часто стає причиною аварій. Чим швидше ви їдете, тим гірші будуть наслідки у випадку ДТП. Переконливо рекомендуємо дотримуватися правил та слідкувати за знакими.

7. Недостатня уважність. Під час їзди варто зосереджуватись на дорозі та бути уважним, навіть якщо у вас уже є багаторічний досвід. Не можна відволікатись аби здійснити дзвінок, відписати СМС чи прочитати новину. Також дорога — це не найкращий час слухати гучну музику.

8. Неправильне використання дзеркал. Дзеркала — це не просто прикраса автомобіля, а корисний інструмент. За допомогою них, ви можете бачити, що відбувається навколо. Вони повинні бути чистими та займати правильне положення.

9. Вимкнені фари. Фари створені аби забезпечити максимальну видимість у темну пору доби. Тому, важливо переконатись, що вони працюють належним чином.

10. Водіння напідпитку. Знову відома всім тема. Проте не варто нехтувати нею. Тоді, коли ви повинні бути сконцентрованими на дорозі, приймати швидкі рішення, реагувати на непередбачувані ситуації, алкоголь — найбільший ваш ворог.

Навчання водінню автомобіля в автошколі, звісно ж, допоможе розібратися зі всіма незрозумілими нюансами, що допоможе забезпечити впевненість та безпеку на дорозі.